Aktuality
PF 2018

Vážení klienti,
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna.
Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy. Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili. Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím.
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA

11.12.2017
Dovolená

Oznamujeme Vám, že v termínu od 21.7. do 6.8. 2017, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: ivfcoordinator@arleta.cz. Budeme se na Vás těšit se na vás opět 7.8.2017.

17.05.2017
Nové podmínky pro dárkyně

Uvažujete o darování vajíček?
- Dáte neplodným párům šanci mít zdravé dítě
- Získáte komplexní informace o svém zdravotním stavu vč. genetických testů
- Kompenzace nákladů spojených s darováním ve výši až 25 000 Kč
- Anonymita a profesionální přístup
Více informací na tel. 603 863 653 nebo e-mailu ivfcoordinator@arleta.cz

25.01.2017

Vážení klienti,  
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna. Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy.  Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili.  
Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím. 
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA 

11.12.2017
detail
DOVOLENÁ

Oznamujeme Vám, že v týdnech od 25.7. do 5.8. 2016, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: iva.dolezalova@arleta.cz. Těšíme se na vás opět 8.8.2016.

26.07.2016
BALÓNKOVÉ NEBE 2016

DOVOLUJEME SI VÁS INFORMOVAT, ŽE V TOMTO ROCE SE NAŠE SPOLEČNÁ AKCE „ BALÓNKOVÉ NEBE“ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEKONÁ. DALŠÍ JIŽ 9. TRADIČNÍ SETKÁNÍ PLÁNUJEME NA ČERVEN 2017. O PŘESNÉM TERMÍNU VÁS BUDEME S PŘEDSTIHEM INFORMOVAT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

21.04.2016

z krve MATKY pro časné  odhalení poruchy chromozómů  PLODU již v 10. týdnu těhotenství...

14.01.2016
detail

Pro naše pracoviště hledáme v současné době nové kolegy na pozice...

22.07.2015
detail
PF 2015

Vážení klienti,
děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, štěstí, zdraví v novém roce. V Arletě jsme pro vás do 19.12.2014, mezi svátky 29.-30.12.2014 a poté se na Vás budeme těšit od 2.1.2015 vždy v pracovních dnech.

17.12.2014

Aktuálně jsme zakoupili ultrazvukový přístroj nové generace Accuvix A30...

16.08.2014
detail

Jak pomáhá Resveratrol?


Resveratrol – molekula příštího desetiletí také v asistované reprodukci?


Máte za sebou neúspěšné cykly mimotělního oplodnění? Byli jste lékaři informováni, že kvalita vajíček, morfologie spermií či vývoj embryí není optimální? Pak vězte, že Vám může pomoci i přírodní léčba. Resveratrol je unikátní přírodní látka, která leckteré chyby, vznikající vlivem zevního i vnitřního prostředí organismu může pomoci napravit.


Proč Resveratrol v léčbě neplodnosti?


Resveratrol je látka, kterou si některé rostliny (hroznové víno…) produkují jako svoji ochranu a posilu pro stresové situace (nejčastěji napadení plísní). Má rozličné účinky – podobně jako řada podobných rostlinných látek (alicin – česnek, genistein – sója, katechiny - zelený čaj, kurkumin – kurkuma, emodin – aloe) působí antimikrobiálně a virostaticky a je velmi silný antioxidant (tedy působí protizánětlivě) a k tomu ještě zlepšuje citlivost buněk k inzulinu. Na tom by však nebylo nic převratného. Zjistilo se však, že resveratrol umí ještě jednu, dosud u jiných zkoumaných (přírodních i syntetických) látek nevídanou věc. Resveratrol totiž aktivuje a podporuje geny zvané sirtuiny, které hrají důležitou roli při ochraně buněk a jejich genetické informace (DNA).


Proč jsou Francouzi zdravější?


Kolem roku 1980 vyšla epidemiologům v jejich bádání zajímavá věc: Francouzi trpí méně na srdeční, cévní a rakovinné onemocnění než jiné evropské či americké národy. Tuto skutečnost nazvali „francouzský paradox“. Napadne vás jistě, že to bude jejich zdravou stravou či zdravým způsobem života – i epidemiology to napadlo, avšak podrobnějším zkoumáním zjistili, že ani ve stravě (hodně tučných jídel), ani v životním stylu Francouzů není nic výjimečného. Až snad na jednu věc – pravidelná konzumace tuzemského vína. Při prozkoumání chemického složení vína a pátrání po prospěšných látkách bylo objeveno více než sto lidskému zdraví užitečných přírodních látek, zejména polyfenolů. Jeden z nich byl pak identifikován jako uznávaný „nositel“ francouzského paradoxu: resveratrol.


Proč je důležitá ochrana DNA při dělení buněk?


Mluvíme-li o ochraně DNA, musíme začít u dělení živých buněk. Lidské tělo sestává ze zhruba 13 triliónů buněk, z nichž většina se dožívá asi 100 dnů. Abychom mohli žít celá desetiletí, musí být „staré“ buňky neustále nahrazovány novými, a to je umožněno buněčným dělením (mitózou – stejným způsobem vznikne z první zárodečné buňky po splynutí vajíčka a spermie z jedné buňky celý člověk). Vlastní mitóza je sice složitý děj, avšak zjednodušeně řečeno připraví dělící se buňka místo původního jednoho jádra (kde je celá genetická informace, nutná k „výrobě“ a fungování živého organismu) jádra dvě a potom se „přepaží“ a rozdělí na dvě nové buňky, z nichž každá „zdědí“ jedno jádro. / viz Primo Vision/ Avšak než k procesu mitózy dojde, musí úplně na začátku buňka zkontrolovat, jestli je její genetická informace (DNA) v pořádku: spustí se kontrolní mechanismus, který buď budoucí dělení buňky „schválí“ (DNA je v pořádku) anebo „zamítne“ (DNA není v pořádku). V případě porušené DNA se buňka nejprve pokusí o opravu a pokud se jí to nepodaří, je buňka geneticky naprogramována k apoptóze – lidově řečeno spáchá sebevraždu (protože by svým dělením ohrozila celé embryo či organismus). Přestože to zní trochu morbidně, je apoptóza nejen nutný, ale zcela běžný proces v živé přírodě – v lidském těle takto končí svůj život každou minutu asi 70 tisíc buněk. Jedině tak může zůstat celý organismus stejný a stejně účinný – pokud by se „vadná“ buňka směla rozmnožit, vznikly by vadné buňky dvě, z nich čtyři a geometrickou řadou nakonec celá populace vadných buněk, čili vadná tkáň.


Apoptoza zárodečných buněk?


A tady se dostáváme zpátky k resveratrolu a sirtuinům (tedy systémům buněčné kontroly integrity DNA před buněčným dělením). Resveratrol má schopnost tuto výstupní kontrolu posilovat a násobit. Při vědeckých pokusech na tkáňových kulturách všech možných lidských zhoubných nádorů (karcinom prsu, prostaty, plic, vaječníků, tlustého střeva a mnoha dalších) bylo zjištěno, že pokud k takové populaci rakovinných buněk přidáme resveratrol, většina nádorových buněk se „rozpomene“ na svoji schopnost kontroly integrity DNA, identifikuje svoji vadnost a spáchá již zmiňovanou řízenou sebevraždu, tedy apoptózu. U vajíček a spermií byly zjištěny fragmentace DNA – tedy chyby v genetické informaci, které se přenášejí na budoucí embryo, které chybu získává. Pokud linie buňěk, která chybu získá včas zanikne, embrya může vyrůst do 5 dní kultivace v inkubátoru v kvalitní blastocystu. V opačném případě se začne dělit nepravidelně, nebo jeho vývoj zmlkne krátce po několika mitézách, neboť buňky s chybou v populaci převáží. Přítomnost resveratrolu v organismu léčeného páru může vývoji chybných buněčných linií umět zabránit. Proto bychom chtěli vřele doporučit užívat obě partnerům tento prepapát asi 1 – 2 měsíce před zahájením vlastní stimulační léčby až do embryotransferu. Za pozoruhodné považujeme skutečnost, že nemá žádné nežádoucí účinky nebo kontraindikace. Evelor jsme pro Vás připravili i v Arletě, takže si jej můžete zakoupit na recepci v Arletě za velmi dobrou cenu 650 Kč. Celkem 90 kapslí vystačí pro oba partnery. Resveratrol je nabízen jako potravní doplněk v preparátu EVELOR. Je dostupný také v každé lékárně v tomto tříměsíčním balení za cenu 750 Kč.

evelor