Aktuality
PF 2018

Vážení klienti,
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna.
Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy. Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili. Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím.
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA

11.12.2017
Dovolená

Oznamujeme Vám, že v termínu od 21.7. do 6.8. 2017, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: ivfcoordinator@arleta.cz. Budeme se na Vás těšit se na vás opět 7.8.2017.

17.05.2017
Nové podmínky pro dárkyně

Uvažujete o darování vajíček?
- Dáte neplodným párům šanci mít zdravé dítě
- Získáte komplexní informace o svém zdravotním stavu vč. genetických testů
- Kompenzace nákladů spojených s darováním ve výši až 25 000 Kč
- Anonymita a profesionální přístup
Více informací na tel. 603 863 653 nebo e-mailu ivfcoordinator@arleta.cz

25.01.2017

Vážení klienti,  
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna. Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy.  Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili.  
Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím. 
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA 

11.12.2017
detail
DOVOLENÁ

Oznamujeme Vám, že v týdnech od 25.7. do 5.8. 2016, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: iva.dolezalova@arleta.cz. Těšíme se na vás opět 8.8.2016.

26.07.2016
BALÓNKOVÉ NEBE 2016

DOVOLUJEME SI VÁS INFORMOVAT, ŽE V TOMTO ROCE SE NAŠE SPOLEČNÁ AKCE „ BALÓNKOVÉ NEBE“ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEKONÁ. DALŠÍ JIŽ 9. TRADIČNÍ SETKÁNÍ PLÁNUJEME NA ČERVEN 2017. O PŘESNÉM TERMÍNU VÁS BUDEME S PŘEDSTIHEM INFORMOVAT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

21.04.2016

z krve MATKY pro časné  odhalení poruchy chromozómů  PLODU již v 10. týdnu těhotenství...

14.01.2016
detail

Pro naše pracoviště hledáme v současné době nové kolegy na pozice...

22.07.2015
detail
PF 2015

Vážení klienti,
děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, štěstí, zdraví v novém roce. V Arletě jsme pro vás do 19.12.2014, mezi svátky 29.-30.12.2014 a poté se na Vás budeme těšit od 2.1.2015 vždy v pracovních dnech.

17.12.2014

Aktuálně jsme zakoupili ultrazvukový přístroj nové generace Accuvix A30...

16.08.2014
detail

Co je AMH?


Trendem posledních dvaceti let v evropských zemích je odklad mateřství do pozdějšího období po 30. roce věku ženy. Mnohé ženy si neuvědomují, že pravděpodobnost početí může být podstatně snížena, i když pravidelně menstruují. Nejistota vyplývá z množství vajíček, které od narození zanikly. Každá žená má po svém narození jinou ovariální rezervu, o které se rozhoduje již v období embryonálního života.


Žena totiž nemůže vytvářet po porodu nová vajíčka a také není terapie, která by tuto rezervu nějak zvýšila. Jedinou efektivní pomocí je znalost ovariální rezervy a podle aktuálních výsledků přistoupit k založení rodiny včas. Vaječníkový věk totiž u mnohých žen nekoresponduje s věkem ovariálním - vaječníkovým. Proto některé ženy po vypotřebování vajíček vstupují do předčasné menopauzy a jsou odkázány na dárcovský program. V našem centru jsme opakovaně takové ženy diagnostikovali i před 20.rokem věku.


Jaká jsou možnosti vyšetření ovariální rezervy?


Dosud jsme posuzovali rezervu vajíček na vaječníku podle ultrazvukového obrazu / počtu tzv. preantrálních foliklů, objemu vaječníků/ , dále podle bazální hodnoty FSH z 3. dne menstruačního cyklu , hormonu zvaný inhibin a také podle tzv. clomifenového testu. Všechna tato vyšetření jsou však nepřesná, často závislá na dni menstruačního cyklu, nebo osobě, která vyšetření provádí. Revolučním objevem je vyšetření AMH = Anti–Müllerian Hormone.


Co je to AMH = Anti–Müllerian Hormone ?


Jedná se o hormon, k terý je produkován granulozovými buňkami časně vyvíjejích se antrálních foliklů. To jsou nezralá vajíčka, která čekají na vzbuzení – hormonální implus, aby v budoucnu dozrály. Jejich počet se s věkem přirozeně snižuje a tím se také kontinuálně snižuje AMH. Tento hormon nám tedy správně ukazuje počet zbylých vajíček.


Kdo by měl mít vyšetřený AMH hormon ?


Jistě bychom měli nabídnout vyšetření AMH ženám s rodinnou zátěží předčasné menopauzy / před 45 rokem věku /, operacemi na vaječnících, ženám s těžkou endometriozou, nebo těm, které podstoupily chemoterapii v přechozím životě. Nicméně je hodně žen, které tyto rizikové faktory nemají a přesto mají rezervu velmi sníženou, aniž by to tušily. Pokud současně takové ženy odloží založení rodiny, nemusí se to již z vlastních vajíček podařit. Často pak jsou odkázány na darovaná vajíčka od anonymní dárkyně. Doporučujeme tedy provedení tohoto testu všem ženám mezi 27 - 38. rokem věku, které plánují do budoucna odklad mateřství , aby si test nechaly alespoň jednou provést.


Jak je testování prováděno ?


Můžete se kdykoliv dostavit k odběru hormonu AMH bez závislosti na dni menstruačního cyklu či užívání hormonálních léků. Do celkové ceny 1000,- patří i konzultace s lékařem provedená za 10 dní od náběru, kde budete seznámena s výsledkem a případně doplníme ultrazvukové vyšetření, aby bylo posouzení ovariální rezervy i výhled do budoucna co nejpřesnější. K odběru se v případě zájmu objednejte na čísle naší recepce 603 863 653.