News
Neue Webseite

Liebe Kunden
wir vorbereiten neue Webseite für Sie, die von Februar 2017 starten wird. Bis dann wenden Sie sich bitte an unseren deutschsprachigen Koordinator ivfcoordinator@arleta.cz oder rufen Sie +420 608 716 368 für relevante Informationen über unsere Dienste. Danke für Verständnis Liebe Grüße Team Arleta

21.12.2016
Ein Himmel voller Luftballon

Wir wollen Ihnen darüber informieren, dass diese Jahr aus Technische Gründe machen wir unsere traditionelle Treffen "Ein Himmel voller Luftballon" nicht.
Nächste, schon 9. traditionelle Treffen planen wir an Juni 2017. Über genauen Termin werden wir Ihnen rechzeitig informieren.
Vielen dank für Ihre verstaendnis.

21.04.2016
DRITTE ZYKLUS KOSTENLOS

Wit bieten unsere Patienten ab 1.10.2015 den dritte Zyklus mit Eizellspende kostenlos an. Wenn werden Sie in erste zwei Zyklen erfolgslos, dann haben Sie den 3 Zyklus Kostenlos.

18.11.2015

Für diejenigen, die eine Eispende brauchen, haben wir eine ganz neue Online Datenbank unserer aktiven Spenderinnen gestartet. Der Sinn dieses Konzeptes ist es, dass Sie über Ihre passende Spenderin in Ruhe Ihres Zuhauses auf diesen Internetseiten: www.arleta-ivf.co.uk  entscheiden können.

21.11.2013
detail

- Erhöhung der Implantation Chance von 20%

13.09.2013
detail

Am 07.03.2013 um 12.48 Uhr kam Marek Bednar mit einem Gewicht von 3880 Gramm und einer Grösse von 53 cm auf die Welt...

09.03.2013
detail

Möchten Sie einfach und bequem vom Flughafen Václav Havel direkt in unsere Klinik ARLETA anreisen ?...

29.01.2013
detail

Wir möchten Ihnen gerne den Weg zu Informationen über Unfruchtbarkeit erleichtern...

12.12.2012
detail

Kommen Sie am Sonnabend den 9.6.2012 um 13 Uhr mit Ihren Kindern zum alljährlichen Treffen, dass das Motto „Ein Himmel voller Luftballons“ trägt....

03.05.2011
detail

Genetischer Test des Risikos zur Entstehung einer Thrombophilie...

26.03.2011
detail
Liebe Gäste.

leider befinden sich, unsere Webseiten der zeit im Aufbau. Bitte besuchen Sie diese Seiten zu einem späteren Zeitpunkt wieder.

Das Team ARLETA

27.01.2011

Reprodukční medicína

Proč zrovna my jsme bezdětní? Nejste sami.

Od kdy se hovoří o neplodnosti?

O nenaplněném mateřství se hovoří tehdy, když během jednoho až dvou let nechráněného pohlavní styku žena neotěhotní.

Proč se to stalo právě nám?

Věřili byste, že počet takových párů, které jsou na tom stejně jako Vy, neustále stoupá ? Podle odborných statistik zůstává každý sedmý pár bezdětný: to znamená, že v České republice žije až dvou set tisíc párů s přáním narození dítěte, které nepřichází.


Přírůstek nedobrovolně bezdětných je patrně následkem společenských změn posledních let : nejdříve vystudovat a dosáhnout postavení a až poté se obvykle plánuje založení rodiny – tedy odklad rodičovství. Během 70. let ještě 90 procent žen porodilo první dítě ve věku mladším než 25 let, zatímco již v roce 1995 měla již jedna čtvrtina žen první dítě až po třicítce. Po třicátém roce věku však postupně klesá plodnost žen . K tomu přispívá i stres v našem okolí například v zaměstnání, které nás zejména často vyčerpává.  

V čem to může být, že těhotenství nepřichází?

Důvody, proč dítě nepřichází, mohou být rozmanité. Neplodnost se také netýká pouze žen, jak by se někdo mohl domnívat. Statisticky jsou zastoupeny obě pohlaví v příčinách asi 30- 40 procenty. Současně příčinu u obou partnerů nacházíme asi u 15 – 30 procent párů. Zbývá asi 5 – 10 % případů, kde se zodpovědný faktor nepodaří ani nejmodernějšími diagnostickými metodami zjistit. Avšak i tato skupina má šanci na úspěch.


Neplodnost je tedy problém, který postihuje muže a ženu asi stejnou měrou. Z toho vyplývá, že i vyřešení tohoto problému by mělo spočívat vždy na vyšetření a účasti obou partnerů.

Co pro to můžeme udělat?

Léčba je je směřována zásadně k odstranění příčin neplodnosti. Čím lépe tyto faktory známe, tím účinněji můžeme léčebně zasáhnout. Například snížení produkce prolaktinu , hormonů štítné žlázy při zvýšené funkci nebo mužského hormonu u žen může vést okamžitě k efektivní úpravě ovulačního cyklu a tím vyřešení neplodnosti.


Pokud je odhalena porucha tvorby vajíček – chybění růstu nebo vyzrávání folikulů, je možné relativně jednoduchou hormonální stimulací ovulaci vyvolat. Oplodnění pak často následuje přirozeným způsobem. Pokud je však současně množství nebo pohyb spermií zhoršen, je vhodné hormonální stimulaci ženy spojit s provedením nitroděložní inseminace /IUI/ , při které jsou do dutiny děložní zavedeny promyté spermie tenkým katetrem v termínu ovulace.


Pokud jsou však uzavřené oba vejcovody a nelze pomoci je zprůchodnit ani laparoskopickou operací, je nutné se rozhodnout pro mimotělní oplození, tzv. in vitro fertilizaci (IVF) . Po hormonální stimulaci je třeba pouze malý ambulantní zákrok k získání zralých vajíček z vaječníku.


Při těžkých poruchách plodnosti muže pak musí být jednotlivá spermie zavedena velmi tenkou jehlou přímo do vajíčka.  Pokud nejsou spermie v ejakulátu přítomny / tzv. azoospermie/ , pak je možné se pokusit je získat z nadvarlat, nebo přímo varlat při krátké operačním zákroku.

Jaké máme šance na biologicky vlastní dítě ?

Vznik těhotenství je tak komplexní proces, že schopnost otěhotnět během jednoho měsíčního cyklu je spíše nepravděpodobné, než pravděpodobné. Šance zcela zdravého páru na těhotenství v přepočtu na jeden cyklus při pravidelném pohlavním styku se pohybuje kolem 20 - 30 procent. Asi ve stejném rozmezí leží úspěšnost, přepočtená na jeden léčebný pokus. Moderní medicína zatím opravdu není úspěšnější než příroda. To pro Vás znamená, že často je potřeba více léčebných cyklů, než je těhotenství dosaženo.


Individuální šance pak závisí na závažnosti poruchy plodnosti a zejména na věku ženy. U případů hormonálních poruch u ženy spojených s mírně sníženou mužskou plodností můžeme docílit těhotenství pouze stimulací v kombinaci s inseminací u 70 procent párů.


Pokud však je příčinou neplodnosti uzavření obou vejcovodů nebo těžká forma neplodnosti na straně muže , pak je třeba většinou vždy mimotělní oplození a šance na úspěch během třech hrazených cyklů pojišťovnou leží kolem 50 – 60 %


Celkově lze říci, že asi 80 % párů, kteří vyhledají lékaře s otázkou neplodnosti, mohou doufat v narození vlastního dítěte, pokud využijí všechny léčebné možnosti, které současná medicína nabízí. Zbývající část pak může v podmínkách naší legislativy podstoupit cyklus s darovaným vajíčkem, darovanou spermií, nebo si osvojit embryo, čímž může být procento úspěšnosti ještě vyšší.dále přečíst "První návštěva"