Aktuality
PF 2018

Vážení klienti,
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna.
Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy. Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili. Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím.
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA

11.12.2017
Dovolená

Oznamujeme Vám, že v termínu od 21.7. do 6.8. 2017, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: ivfcoordinator@arleta.cz. Budeme se na Vás těšit se na vás opět 7.8.2017.

17.05.2017
Nové podmínky pro dárkyně

Uvažujete o darování vajíček?
- Dáte neplodným párům šanci mít zdravé dítě
- Získáte komplexní informace o svém zdravotním stavu vč. genetických testů
- Kompenzace nákladů spojených s darováním ve výši až 25 000 Kč
- Anonymita a profesionální přístup
Více informací na tel. 603 863 653 nebo e-mailu ivfcoordinator@arleta.cz

25.01.2017

Vážení klienti,  
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna. Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy.  Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili.  
Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím. 
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA 

11.12.2017
detail
DOVOLENÁ

Oznamujeme Vám, že v týdnech od 25.7. do 5.8. 2016, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: iva.dolezalova@arleta.cz. Těšíme se na vás opět 8.8.2016.

26.07.2016
BALÓNKOVÉ NEBE 2016

DOVOLUJEME SI VÁS INFORMOVAT, ŽE V TOMTO ROCE SE NAŠE SPOLEČNÁ AKCE „ BALÓNKOVÉ NEBE“ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEKONÁ. DALŠÍ JIŽ 9. TRADIČNÍ SETKÁNÍ PLÁNUJEME NA ČERVEN 2017. O PŘESNÉM TERMÍNU VÁS BUDEME S PŘEDSTIHEM INFORMOVAT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

21.04.2016

z krve MATKY pro časné  odhalení poruchy chromozómů  PLODU již v 10. týdnu těhotenství...

14.01.2016
detail

Pro naše pracoviště hledáme v současné době nové kolegy na pozice...

22.07.2015
detail
PF 2015

Vážení klienti,
děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, štěstí, zdraví v novém roce. V Arletě jsme pro vás do 19.12.2014, mezi svátky 29.-30.12.2014 a poté se na Vás budeme těšit od 2.1.2015 vždy v pracovních dnech.

17.12.2014

Aktuálně jsme zakoupili ultrazvukový přístroj nové generace Accuvix A30...

16.08.2014
detail

Výdaje za léčbu

Jak je to s úhradou nákladů za léčbu neplodnosti?

Během informační schůzky v poradně budete detailně informování, jaká se předpokládá Vaše finanční spoluúčast na léčbě.


Poradna s lékařem stejně tak objasnění příčin neplodnosti a požadované diagnostické testy jsou z velké části hrazeny Vaší pojišťovnou (jako je ultrazvuk , hormonální vyšetření, laparoskopie s ověřením průchodnosti vejcovodů atd.) stejně tak jako podpora cyklu progesteronem a vyvolání ovulace pomocí hCG.


Inseminace je hrazena v našem Centru pouze některými zdravotními pojišťovnami, maximálně 6x ročně. Mimotělní oplodnění je hrazeno taktéž našemu zařízení pouze některými zdravotními pojišťovnami. Obecně platí, že pojišťovna hradí tři kompletní IVF cykly do 39 let – tedy stimulaci vaječníků, odběr vajíček, oplození IVF ( ne ICSI) , kultivaci embryí po dobu 48 hodin a samotný embryotransfer. K tomu je nutno v individuálních případech počítat s doplatky za stimulační léky, výdaje za prodlouženou kultivaci, ICSI a zamražení nadbytečných embryí. ( viz dále)


Pokud je žena starší, nebo má již vyčerpané cykly IVF stává se samoplátkyní a musí si hradit stimulační léky podle skutečné spotřeby a samotnou IVF metodiku v rozsahu 26000,- Kč.  

Kryokonzervace

Pokud jsou v dispozici nadbytečná oplozená vajíčka či embrya v IVF programu, je možné si je nechat zamrazit a uskladnit v našem kryoskladu. Náklady spojené se zamražením /5000,- Kč/ a skladováním po více jak dvou letech / 1000,- za rok/ a samotný kryotransfer / 5000,- Kč/ je spojen též s přímou platbou.   Úspěšnost  po rozmrazu  je asi o 10 % nižší, ale věříme, že se nám zavedením  nových metod (vitrifikace oocytů, embryí ) podaří dosáhnout srovnatelných výsledků s čerstvým transferem.

 

Prodloužená kultivace

 

V některých případech je smysluplné netransferovat hned za 2 – 3 dny po oplodnění zpět do dělohy, nýbrž sledovat vývoj embryí až do 5. dne. Pak hovoříme o tzv. transferu blastocyst . Prodloužení doby kultivace umožňuje vyhodnotit a vybrat pouze ta embrya k transferu, která se dělí v souladu s dobou kultivace. Embryo se dostává tak do dělohy ve stejném stadiu, jako je tomu při přirozeném početí. Zdravotní pojišťovny hradí pouze 48 hodinovou kultivaci.  dále přečíst "Šance a rizika"