Aktuality
PF 2018

Vážení klienti,
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna.
Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy. Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili. Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím.
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA

11.12.2017
Dovolená

Oznamujeme Vám, že v termínu od 21.7. do 6.8. 2017, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: ivfcoordinator@arleta.cz. Budeme se na Vás těšit se na vás opět 7.8.2017.

17.05.2017
Nové podmínky pro dárkyně

Uvažujete o darování vajíček?
- Dáte neplodným párům šanci mít zdravé dítě
- Získáte komplexní informace o svém zdravotním stavu vč. genetických testů
- Kompenzace nákladů spojených s darováním ve výši až 25 000 Kč
- Anonymita a profesionální přístup
Více informací na tel. 603 863 653 nebo e-mailu ivfcoordinator@arleta.cz

25.01.2017

Vážení klienti,  
blíží se čas Vánoc, období rodinné pohody a zklidnění. Podobně v ARLETĚ nabízíme v pátek 22.12.2017 poslední konzultace s klienty a dokončíme transfery embryí některým z vás "pod stromeček". V novém roce se na Vás budeme těšit od úterý 2. ledna. Příchod nového roku není jen zákonitostí přírody, musí být přípravou i na nové výzvy.  Nechte se překvapit, co jsme pro Vás na příští rok připravili.  
Děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce, přejeme klidné prožití vánočních svátků a ještě více zdraví a štěstí ve Vašich rodinách v roce přicházejícím. 
MUDr. Jiří Doležal a tým ARLETA 

11.12.2017
detail
DOVOLENÁ

Oznamujeme Vám, že v týdnech od 25.7. do 5.8. 2016, má naše centrum dovolenou. V případě obtíží se, prosíme, obracejte na příslušná spádová zdravotnická zařízení. Pokud budete mít nejasnosti ve stimulační léčbě, své dotazy směřujte nejlépe e-mailem na adresu: iva.dolezalova@arleta.cz. Těšíme se na vás opět 8.8.2016.

26.07.2016
BALÓNKOVÉ NEBE 2016

DOVOLUJEME SI VÁS INFORMOVAT, ŽE V TOMTO ROCE SE NAŠE SPOLEČNÁ AKCE „ BALÓNKOVÉ NEBE“ Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ NEKONÁ. DALŠÍ JIŽ 9. TRADIČNÍ SETKÁNÍ PLÁNUJEME NA ČERVEN 2017. O PŘESNÉM TERMÍNU VÁS BUDEME S PŘEDSTIHEM INFORMOVAT. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

21.04.2016

z krve MATKY pro časné  odhalení poruchy chromozómů  PLODU již v 10. týdnu těhotenství...

14.01.2016
detail

Pro naše pracoviště hledáme v současné době nové kolegy na pozice...

22.07.2015
detail
PF 2015

Vážení klienti,
děkujeme Vám za Vaši projevenou důvěru v letošním roce a přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, štěstí, zdraví v novém roce. V Arletě jsme pro vás do 19.12.2014, mezi svátky 29.-30.12.2014 a poté se na Vás budeme těšit od 2.1.2015 vždy v pracovních dnech.

17.12.2014

Aktuálně jsme zakoupili ultrazvukový přístroj nové generace Accuvix A30...

16.08.2014
detail

 

Reprodukční medicína

Proč zrovna my jsme bezdětní ?

Od kdy se hovoří o neplodnosti ?

O nenaplněném mateřství se hovoří tehdy, když během jednoho až dvou let nechráněného pohlavní styku žena neotěhotní.

Proč se to stalo právě nám?

Věřili byste, že počet takových párů, které jsou na tom stejně jako Vy, neustále stoupá ? Podle odborných statistik zůstává každý sedmý pár bezdětný: to znamená, že v České republice žije desítky tisíc párů s přáním narození dítěte, které nepřichází.


Přírůstek nedobrovolně bezdětných je patrně následkem společenských změn posledních let : nejdříve vystudovat a dosáhnout postavení a až poté se obvykle plánuje založení rodiny – tedy odklad rodičovství. Během 70. let ještě 90 procent žen porodilo první dítě ve věku mladším než 25 let, zatímco již v roce 1995 měla již jedna čtvrtina žen první dítě až po třicítce. Po třicátém roce věku však postupně klesá plodnost žen. K tomu přispívá i stres v našem okolí například v zaměstnání, které nás zejména často vyčerpává.

V čem to může být, že těhotenství nepřichází?

Důvody, proč dítě nepřichází, mohou být rozmanité. Neplodnost se také netýká pouze žen, jak by se někdo mohl domnívat. Statisticky jsou zastoupeny obě pohlaví v příčinách asi 30- 40 procenty. Současně příčinu u obou partnerů nacházíme asi u 15 – 30 procent párů. Zbývá asi 5 – 10 % případů, kde se odpovědný faktor nepodaří ani nejmodernějšími diagnostickými metodami zjistit. Avšak i tato skupina má šanci na úspěch.


Neplodnost je tedy problém, který postihuje muže a ženu asi stejnou měrou -  každý pár je unikátní a neplodnost je třeba léčby komplexně, ne odděleně. Z toho vyplývá, že i vyřešení tohoto problému by mělo spočívat vždy na vyšetření a léčbě obou partnerů 

 

Co pro to můžeme udělat ?

Léčba je je směřována zásadně k odstranění příčin neplodnosti ( tzv. kauzální terapie) . Čím lépe tyto faktory známe, tím účinněji můžeme léčebně zasáhnout. Například snížení produkce prolaktinu při hyperprokatinémii u žen může vést okamžitě k efektivní úpravě ovulačního cyklu a tím vyřešení neplodnosti.


Pokud je odhalena porucha tvorby vajíček – chybění růstu nebo vyzrávání folikulů, je možné relativně jednoduchou hormonální stimulací ovulaci vyvolat. Oplodnění pak často následuje přirozeným způsobem. Pokud je však současně množství nebo pohyb spermií zhoršen, je vhodné hormonální stimulaci ženy spojit s provedením nitroděložní inseminace ( IUI) , při které jsou do dutiny děložní zavedeny promyté spermie tenkým katetrem v termínu ovulace.


Pokud jsou však uzavřené oba vejcovody a není možné  je zprůchodnit ani laparoskopickou operací, je nutné se rozhodnout pro mimotělní oplození, tzv. in vitro fertilizaci (IVF) . Po hormonální stimulaci je třeba pouze malý ambulantní zákrok k získání zralých vajíček z vaječníku.


Při těžkých poruchách plodnosti muže pak musí být jednotlivá spermie zavedena velmi tenkou jehlou přímo do vajíčka ( intractoplazmatická injekce spermie do vajíčka, ICSI) Pokud nejsou spermie v ejakulátu přítomny / tzv. azoospermie/ , pak je možné se pokusit je získat z nadvarlat, nebo přímo varlat při krátkém operačním zákroku po dohodě s andrologem.  (MESA, TESE)